Ознака: умерен ветер

Вести Македонија

Облачно со повремени врнежи од дожд и умерен ветер

Времето во земјава денес ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд поинтензивни во западните делови. Ќе дува слаб до умерен претежно југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од […]

Вести Македонија

Сончево со умерена облачност и умерен ветер

Времето во земјава денес ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер, претежно од североисточен правец. Минималната температура ќе се движи од 9 […]

Вести Македонија

Денес променливо облачно, од утре пораст на температурите

Денес во Македонија времето ќе биде променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од -4 до 4, а […]

Вести Македонија

Временска прогноза: Сончево со умерен ветер

Времето денес ќе биде сончево со мала, а во западните делови со умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи од минус […]