Ознака: умор

Живот

Еве зошто постојано се чувствуваме уморни и исцрпени иако спиеме доволно

Константниот замор е нешто што може многу да го исцрпува нашиот организам и се случува дури и кога сме наспиени. Сонот не е единствен фактор кој ни дава енергија за […]

Живот

Оваа храна може да ви го расипе расположението и да ве направи уморни

Експертите предупредуваат дека храната и одредени пијалаци наведени подолу можат да придонесат за замор и слабо расположение. Алкохол Мали количини на алкохол се добри, па дури можат да го подобрат […]

Живот

Утринска депресија: Зошто се будите чувствувајќи се уморно и депресивно и како да се справите со тоа?

Покрај вашиот повеќечасовен сон, сепак се разбудивте чувсствувајќи се депресивно и уморно? Негативните мисли постојано навираат и единственото нешто кое го посакувате е повторно да се вратите во кревет. Не […]

Живот

Се чувствувате уморно на работа? Овие 4 совети ќе ја вратат вашата фокусираност

Доцното легнување во кревет, недостатокот на мотивација или предолгата листа на обврски – постојат повеќе причини поради кои можеме да се чувствуваме уморно на работа. Понекогаш одговорот за враќање на […]

Живот

Постојано се чувствувате уморно? Погледнете дали практикувате некоја од овие работи

Можеби правите грешки во секојдневната рутина кои доведуваат до потреба за спиење и одмор. Постојат неколку фактори кои се најчести причинители за необјаснив умор. Неактивност Нема потреба од активно вежбање […]