Ознака: унија на жени

Вести

СКАНДАЛОЗНО: Ласовска – Бранете го Мицковски веднаш!

СКАНДАЛОЗНО: Ласовска – Бранете го Мицковски веднаш! Денеска поголема група на делегати и видни партиски членови побараа пред седиштето на ВМРО да се свика вонреден конгрес за да се утврди […]

Вести

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ во посета на социјално-загрозеното семејство Трајковски во скопски Петровец

  Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ спроведе хуманитарна акција за собирање на намирници за храна и средства за лична хигиена кое ги донираше на семејството Трајковски од скопски Петровец кое […]

Вести

Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ го посети Дневниот центар за лица со церебрална парализа

  Извршниот комитет на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ заедно со претседателката Даниела Рангелова направи новогодишна посета на Дневниот центар за лица со церебрална парализа.  Во изминатите неколку години, Унијата […]

Вести

Во живо од годишната конференција на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Денес во  спортскиот центар „Борис Трајковски“  се оджува годишната  конференција на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕНа Годишна конференција на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ свое обраќање имаат Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, […]

Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ свечено го одбележа денот на осамостојувањето на Македонија

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ вчеравечер во Дом на АРМ организираше настан за одбележување на 25 – годишнината од осамостојувањето на Република Македонија.На настанот учествуваа Ансамбл Македонија, Сашо Гигов Гиш, […]

Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ активно вклучена во помагањето во настраданите региони

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ во изминатите денови во континуитет врши посета и доставување на храна и средства за хигиена во населените места кои ги настрадаа во поплавите.Во хуманитарната акција […]

Вести

Унијата на жени ја подели помошта собрана во хуманитарните акции

Унијата на жени денеска повторно беше на терен, каде што го достави сето она што беше собрано во хуманитарните акции во 70-те општински комитети.На терен беа посетени поплавените места и […]

Вести

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ организира хуманитарни акции за помош на настраданите

Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ преку сите свои 70 општински комитети организира хуманитарни акции за помош на настраданите во поплавите во скопскиот регион.Дел од собраните средства се однесени во погодените […]