Ознака: управа

Вести

Италијански претприемач уби две службенички на локална управа

Италијански претприемач убил во средата две службенички во канцеларијата на регионалната управа на Умбрија во градот Перуџа и потоа извршил самоубиство, соопшти локалната полиција.Една од службеничките била убиена на самото […]