Ознака: Ураган Дориан

Вести

Ураганот Дориан премина во бура од втора категорија

Ураганот Дориан ослабе и сега е бура од втора категорија која продолжува да беснее на Бахамите. Американскиот Национален центар за урагани соопшти дека Дориан денеска носи ветер од 175 километри […]