Ознака: ураган “Доријан”

Вести Свет

Ураганот “Доријан“ ги опустоши Бахамите и однесе седум животи

Ураганот “Доријан“ вчера ослабна во трета категорија со ветер од околу 205 километри на час над Бахамите, но опасноста од нов удар се уште постои, јави американската метеоролошка служба. Новиот црн […]

Свет

Заради ураганот “Доријан” Трамп прогласи вонредна состојба на Флорида

Ураганот “Доријан” се очекува да удри во понеделник и вторник на Флорида со јачина од 4. категорија, па поради тоа претседателот Доналд Трамп прогласи вонредна состојба. Тој предупреди дека ураганот би […]