Ознака: ураган Ирма

Живот

Македонка раскажува за ужасот во САД: Видов како рајот се претвори во пекол

Благица Стојчева, единствената Македонка која беше на Карибите, односно на островот Свети Мартин во моментот кога Ирма, еден од најкатастрофалните урагани во историјата со 280 километри на час остави пустош […]

Занимливости

Ураганот Ирма не го поштеди ни Доналд Трамп: Погледнете што остана од луксузната вила на претседателот

Ниту претседателот на САД не беше поштеден од ураганот Ирма кој што ги опустоши Карибите, но и американската сојузна држава Флорида.Комплексот на Доналд Трамп на островот Свети Мартин чија што […]

Вести

Еве како сега изгледа сега преубавата населба во Порторико од спотот за „Деспасито“

Еве како сега изгледа сега преубавата населба во Порторико од спотот за „Деспасито“ Со децении туристите кои го посетувале Порторико ја избегнувале населбата Сан Хуан – Ла Перла, место кое го […]

Вести

По ураганот Ирма водата за пиење никогаш нема да биде иста

Милионските жители на Флорида ги пребројуваат штетите од ураганот Ирма кој минатата недела ја опустоши оваа земја.Додека освен луѓето се опоравуваат од ураганот и животните полека го почнуваат новиот живот […]

Вести

Се зголеми бројот на загинати во ураганот „Ирма“

Веројатно над 80 лица загинаа при ударот на ураганот Харви во Тексас пред три недели, предизвикувајќи катастрофални поплави, соопшти гувернерот на оваа американска сохузна држава Грег Абот.– Имаме извештаи за […]

Вести

Ураганот Ирма се движи кон САД- итна евакуација на населението

Ураганот Ирма, кој се движи кон североисточни Кариби и јужниот брег на САД, прерасна во петта категорија, по што почна евакуација на населението од некои острови.Властите предупредуваат дека Ирма може […]