Ознака: ураган Марија

Вести

Животот во Порторико по ураганот Марија стана невозможен

По ураганот Марија, жителите на Порторико останаа без струја, храна, нема ниту доволно вода за пиење, а ситуацијата не се поправа, туку се влошува, јавуваат западните медиуми.Ураганот Марија пред околу […]

Вести

Еве како сега изгледа сега преубавата населба во Порторико од спотот за „Деспасито“

Еве како сега изгледа сега преубавата населба во Порторико од спотот за „Деспасито“ Со децении туристите кои го посетувале Порторико ја избегнувале населбата Сан Хуан – Ла Перла, место кое го […]

Вести

Порторико неколку месеци ќе остане без електрична енергија, еве зошто

Ураганот Марија предизвика прекин на струјата ширум Порторико, каде живеат 3,5 милиони жители, соопштија тамошните власти.Гувернерот на Порторико, Рикардо Росело го нарече ураганот „најразорна бура“ во последните 100 години и […]

Вести

Ураганот Марија го опустоши островот: Доминика е уништена

Ураганот Марија, кој достигна јачина од петта категорија, синоќа го погоди островот Доминика, а премиерот на оваа карипска држава Рузвелт Скерит рече дека Доминика е уништена и ја повика меѓународната […]

Вести

Ураганот „Марија“ значително се засили

      По ураганот „Ирма“, на Карибите сега беснее „Марија“. Прв на удар беше островот Доминика. „Погодени сме брутално“, рече премиерот Скерит.Уништувањата на островот Доминика се огромни. „Не знам […]