Ознака: ураган

Вести

Познатиот физичар Мичио Каку: Ураганот Ирма е проектиран од страна на човекот

Доказот стигна од НАСА, а го прикажува она од што сите се плашевме. Во моментов екстерните урагани во САД се резултат на вештачка манипулација со времето.Патрик Роди, експерт за геоинжинеринг, […]

Вести

Во Куба како последица од „Ирма“ загинале најмалку 10 луѓе

Во Куба како последица од „Ирма“ загинале најмалку 10 луѓе Најмалку 10 луѓе загинаа во налетот на ураганот Ирма низ Куба за време на викендот, соопштија денеска кубанските власти. Со тоа, […]

Вести

„Ирма“ удри во Флорида

По барање на гувернерот на Флорида, Рик Скот, американскиот претседател Доналд Трамп одобри да се прогласи состојба на природна катастрофа на Флорида и наложи федерална помош за земјата што е […]

Вести

Ирма предизвика штета од 1,2 милијарди евра на Карибите

Штетата, која ја предизвика разорниот ураган Ирма на француските карипски острови Сен Мартен и Сен Барт се проценува на 1,2 милијарди евра, соопшти денеска француската државна осигурителна компанија, ЦЦР.- Овој […]

Вести

Талентиран сурфер загина додека ги скротуваше брановите од ураганот Ирма на Барбадос

Младата ѕвезда на сурфањето и олимписка надеж, 16 годишниот професионалец Сандер Венеција, загина на родниот карипски остров Барбадос, каде сурфаше во текот на ураганот Ирма, соопшти Светсктата сурф лига.Младата ѕвезда […]

Вести

Ураганот Ирма се приближува кон Бахами

Откако урганот Ирма предизвика огромни штети во северниот дел на Кариби, почна да се движи кон Бахамските Острови.– Поради ураганот, до утре напладне ќе биде затворен меѓународниот аеродром во Насау, […]

Вести

Нов ураган им се заканува на САД, се движи кон Мексико

Ураганот „Катја“, кој моментно се наоѓа на 322 километри од Мексиканскиот залив, полека зајакнува и најверојатно ќе биде силен како и останатите урагани кога ќе стигне до копно, предупреди денеска […]