Ознака: ураган

Вести

Се зголемува бројот на жртвите – 11 загинати и десетици повредени од невремето во Москва

Најмалку 11 луѓе загинаа, а повеќе десетици се повредени во силното невреме попратено со грмотевици, кое ја зафати Москва и околината, јавуваат руските медиуми.Според локалните медиуми, во невремето се повредени […]

Живот

Пеколен меден месец на Бахамите: Едвај ја преживеале првата брачна ноќ!

Брачниот пар, Дејв и  Аманда Џенкинс сакале својот меден мецес да го поминат токму на Бахамите, но  не ни  насетиле  што  ги чека. Наместо романтичен меден месец, на рајскиот остров […]

Вести

По ураганот Метју, доаѓа Никол: Ако се судрат, ќе дојде до катастрофа

На брегот на американската држава Флорида би можело да се судрат двата урагани „Метју“ кој го опустоши Хаити и „Никол“, тропска бура која прерасна во ураган од прва категорија.Тропската бура […]

Вести

Луѓето прават залихи на храна: Доаѓа силно невреме од западот со можни катастрофални последици!

Националната метеоролошка служба издаде предупредување за граѓаните на Хаваи по повод доаѓањето на ураганот Медлин кој од западот им се заканува на жителите на овој американски остров.Жителите веќе се ангажирани […]