Ознака: ураниум

Вести

Големи резерви ураниум откриени во Иран

Големи резерви на ураниум биле пронајдени во Иран, соопшти во саботата Associated Press наведувајќи информација на иранската државна телевизија.„Иран откри големи резерви ураниум, што ќе ја зајакне неговата позицијата меѓу […]