Ознака: Уранија Пировска

Вести

Хелсиншки бара да се активира условната казна на Емил Јакимовски

По заканите кон новинарката Мери Јордановска, но и кон вработени и директорката на Централниот регистар, Марија Бошковска-Јанковски, Хелсиншкиот комитет за човекови права бара да се активира условната казна што ја […]

Македонија

Пировска: Гнасно, тешка демагогија било се што се зборуваше и правеше претходно!

Извршната директорка на Хелсиншкиот комитет за човекови права, Уранија Пировска жестоко ја осуди изјавата на премиерот Зоран Заев дека немало да дозволи неколку криминалци, еден суетен новинар и еден, како […]

Вести Историја

Десната рака на Зоран Заев го заплашува Филип Петровски, кој ги разоткри злосторствата од 1945 во Македонија!

Директорот на Државниот архив на Република Македонија, Филип Петровски беше сослушан од обвинителите во Скопје поради неговиoт  пост на Твитер. Жалбата е поднесена од страна на шефот на локалниот нелегитимен […]

Вести

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит во Основното јавно обвинителство. За објавување на сопствено мислење преку социјалната мрежа Твитер, Петровски се товари за предизвикување на […]

Вести

Кавга во СДСМ за пратеничките листи: Соросовите платеници на листите, членството незадоволно

Кавга во СДСМ за пратеничките листи. Пратениците на Сорос кои дивееја и кршеа во главниот град ќе добијат места на листите на Социјалдемократскиот сојуз.Партиските членови се разочарани од Зоран Заев […]