Ознака: уредни документи

Балкан Вести

Вучиќ: да го застанавме, тоа би било киднапирање на Груевски од наша страна

Српскиот претседател Александар Вучиќ синоќа во емисијата “Кирилица“ на ТВ “Хепи“ потврди дека поранешниот македонски премиер Никола Груевски влегол во Унгарија од Србија на граничниот премин Хоргош. Тој, исто така, […]