Ознака: уривање

Скопје

Општина Центар отстрани импровизирана градба од ресторан на Водно

Секторот за инспекциски работи и денес излезе на терен и продолжи со акцијата за отстранување на нелегални објекти на територија на Општина Центар. Откако инвеститорот, Вандербилт Тенис Клуб ДООЕЛ Скопје, […]

Вести

Општина Центар ќе ја урива ресторантската терасa на Љупчо Ристовски од Интегра.

Општина Центар ќе ја урива ресторантската терасa на Љупчо Ристовски од Интегра. Изградената тераса треба да се урне во рок од 3 дена. Доколку тоа не го стори инвеститорот ќе […]

Вести

ДЕНОТ КОГА СВЕТОТ ЗАСТАНА: 19 години од уривањето на кулите близначки во Њујорк

На денешен ден во 2001 година членови на Ал Каеда киднапираа четири американски авиони и извршија истовремен напад врз неколку цели во САД. Два од авионите удрија во кулите на […]

Вести

Македонијапат ќе ја урива дивоградбата пред Мавровка

Македонијапат ќе ја урива дивоградбата пред Трговскиот центар Мавровка откако општина Чаир на два тендери не можеше да најде компанија која ќе го стори тоа. Старо-новиот премиер Заев преку Фејсбук […]

Вести

Откриен е „мистериозниот“ инвеститор на дивоградбата кај Мавровка, неа ќе ја урива ЈП за патишта

Откриен е „мистериозниот“ инвеститор на дивоградбата кај Мавровка, неа ќе ја урива ЈП за патишта На првата седница, новата Влада денес го задолжи Јавното претпријатие за одржување и заштита на […]

Вести

Се урна хотел во кој имало заболени од коронавирус, 70 луѓе се затрупани

Најмалку 70 лица се затрупани под урнатините на хотел што денеска се урна во кинескиот град Куангжу. Спасувачите досега извлекоа 23 лица. Хотелот служел како карантин за болни од новиот […]