Ознака: уривање

Вести

Страшна несреќа во Хаг: 9 лица повредени при експлозијата

Најмалку девет лица се повредени попладнево при уривањето на дел од станбена зграда во холандскиот град Хаг, предизвикано од експлозија на гас, соопштија спасувачките служби. Седуммина од повредените се пренесени […]

Вести

Се урна мост во Калкута, 17 лица загинати

Во индискиот град Калкута денеска се урна дел од мост, а според локалните медиуми има повредени и загинати лица. Неколку возила се заробени под урнатините. Неодамна во италијанскиот град Џенова […]

Вести

Џенова го крена алармот во Франција – дури 840 ризични мостови

Околу 840 мостови во Франција се тешко оштетени и се изложени на ризик од уривање во следните неколку години, објави француската владина комисија. Во извештајот, објавен во локалните весници, се […]

Вести

Ќе се уриваат Александар, Филип и портата Македонија

Министерството за култура предводено од Роберт Алаѓозовски од СДСМ најавува уривање на спомениците од проектот Скопје 2014.Во изјава за Макфакс, претседателот на Комисијата за „Скопје 2014“ Мирослав Грчев, соопшти дека комисијата донела […]

Вести

ВМРО-ДПМНЕ: СДС е опседнат со уривање, блокирање и укинување

Изговори, најави за дебати и празни флоскули од типот на „цели кон кои се стремиме“ нема да го подобрат стандардот на граѓаните. СДС е опседнат со уривање, блокирање и укинување. СДС […]

Вести

Исчезнатиот малезиски „Боинг 777“ намерно бил урнат во морето?!

Водечкиот светски експерт за истрага на авионски несреќи Лери Венс, изјави денеска дека е убеден оти малезискиот авион, што во 2014 година исчезна на летот Куала Лумпур-Пекинг, бил намерно урнат […]