Ознака: урина

Живот

На какви здравствени проблеми укажува бојата на урината?

Урината уште од одамна служи како помагало при дијагностицирање на најразлични болести. Бојата, густината и миризбата на урината им откриваат многу работи на докторите, во врска со здравјето на пациентот. […]

Живот

Девојка си ја продава урината за 25 евра: „Побарувачката е огромна затоа што…“

Таа вели дека побарувачката е голема и дека неа не ја интересираат причините зошто некој би купил ваков тест.„Трудна сум три месеци и продавам позитивни тестови за бременост. Цената на […]

Вести

Демонстрантите во САД гаѓаат со балони, но со што ги полнат? Ќе ви се ЗГАДИ!

Протестите на движењето за заштита на животите на црнците „Black Lives Matter“ добија чудна насока.„Шарената револуција во САД“ стана жолта. Имено, на протестите во Кливленд вчера, што имаа за цел […]

Занимливости

Лекарите ова НЕ ви го откриваат: Еве зошто сте ЦАР ако мочате под туш!

Пред вас се 4 причини поради кои е повеќе од пожелно да мокрите под туш.1. Буквално ќе ја сочувате планетата Според некои истражувања кои ги спровела Агенцијата за заштита на […]

Занимливости

Хит рецепт: урината од бабун го спречува неверството на мажите

Потребно е жената да го купи овој производ и да ги премачка гениталиите со него и од тој момент според зборовите на произведувачите ''мажот никогаш нема да погледне друга жена''…Жените […]