Ознака: урми

Здравје

Урмите се највкусен лек

Урмите го продолжуваат животот. Тие се складиште на јаглени хидрати, а исто така се и пред повеќето овошја во однос на содржината на аминокиселини. Содржат голема количина бакар, калциум, манган, […]

Кулинарство

Изненадувачки вкусен кофеински шејк со урми

Уживајте во продолжениот викенд! Потребни состојки: 120 милилитри кафе 200 грама ледени коцки 2-3 меки урми 1/2 екстракт од ванила Прстофат сол Начин на подготовка: Ставете ги сите состојки во […]