Ознака: усеин болт

Останати спортови

Организаторите или бурниот ноќен живот во Лондон виновни за фијаското на Болт

Светскиот рекордер на 100 и 200 метри Јамајканецот Усаин Болт, не ја заврши својата фантастична кариера на начин на кој посакуваше, откако не победи на ниту една трка на Светското […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Усеин Болт, внимавај! Кристиано Роналдо претрча 96 метри за 10 секунди.

Отсекогаш се знаело дека Кристиано Роналдо, освен по фудбалските вештини, е добро познат и по своите одлични физички предиспозиции. (го сместивме на првата позиција на листата на физички најдобро подготвени […]