Ознака: услови

Сцена

Услови како во кралско семејство- кога ќе видите што требала да исполни дадилката на синот на Пријовиќ ќе останете без зборови

Српската пејачка Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена само три месеци откако се породи со синот Александар. Како што има се повеќе обврски она и нејзиниот сопруг Филип ангажирале […]

Занимливости

Нудат 16.500 евра за лежење и гледање телевизија: Но во оваа работа од соништата има еден проблем

НАСА на волонтерите им плаќа 16.500 евра за гледање на телевизија во кревет два месеци, за да ги тестира предностите на природната гравитација. Доброволците ќе имаат телевизор, материјал за читање […]

Вести Македонија

Погледнете како во моментов изгледа на Стража

Поради интензивните врнежи од снег кој почна да паѓа уште од вчера, патот на планинскиот превој Стража е комплетно прекриен со снег. Читатели кои ги испратија овие материјали велат дека […]

Вести

Казна за возачите ако испрскаат пешаци – Ова се условите

За да бидат казнети несовесните возачите мора да бидат фатени во моментот кога го извршуваат делото, или пак казнувањето е можно ако возачот го запре возилото или, пак, полицаец да […]

Сцена

Хју Хефнер своето наследство го оставил под строги услови

Условите на наследниците на основачот на Плејбој се доста стриктни и се однесуваат на неговита вдовица и четирите деца. Во јавноста се појавија документи во кои стојат условите на наследниците […]

Вести

Прекини во сообраќајот,одрони на патот: АМСМ со денешната состојба на патиштата

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози.Поради штрајк на грчките земјоделци на граничниот премин Еврозни, од 30 јануари 2017 година, од 16:30 часот сообраќајот […]