Ознака: успех

Живот

8 причини зошто лошите ученици честопати заработуваат повеќе од одличните ученици

Многу родители се обидуваат да ги убедат своите деца дека оценките се важни и кога децата добиваат лоши оценки, ги тераат да учат повеќе. Но, многу често оценките воопшто не […]

Издвојуваме

Алкалоид – резултати од работењето за периодот јануари – декември 2019 година

„Алкалоид“ со раст на консолидираните продажби од 13%, раст на консолидираната нето добивка од 18%, инвестиции во износ од над 1 милијарда денари и 218 нови вработувања во периодот јануари […]

Живот

Дали сте чуле за правилото на 5 часа – многу богаташи го користат

Правилото со 5 часа на Бенџамин Фенклин го користат многу успешни и познати луѓе, но и другите кои сакаат да напредуваат во кариерата. Половина век по неговата смрт се смета […]

Живот

Луѓето што доцнат се поуспешни во животот

Ако некои луѓе секогаш доцнат, тоа не мора да значи дека не ве почитуваат. Психолозите тврдат дека постојат два вида луѓе. Првиот вид луѓе се поагресивни, самокритични, конкурентни и чувствителни […]

Живот

Материјалниот успех не е мерило на вашата вредност

Многу луѓе ја мерат својата лична вредност според тоа колку пари заработуваат, каков автомобил возат, каква облека носат, колкав им е станот или куќата и дали нивната трева е позелена […]

Живот

Дали има вистина во фразата: „Ако сакаш да успееш во нешто, облечи се убаво“?

Факт е дека ги проценуваме луѓето на основа на нивниот физички изглед. Размислете за тоа – прво нешто што забележуваме на човек е неговиот изглед. Изгледот е важен. Вашата облека […]

Живот

5 непроценливи совети од најефективните луѓе во светот

Барате докажани начини да го однесете животот на следното ниво? Еве неколку непроценливи совети според неверојатно успешни поединци. Кога станува збор за живеење поефективен и значаен живот, највлијателните бизнисмени во […]

Сцена

За последната девојка на Проески овие денови зборува целиот регион, а причината е фантастична

Андријана Будимир, последната девојка на Тоше Проески, овие денови е топ тема во нашата земја, но не поради својот приватен живот, туку поради големиот успех кој го постигнала. Имено, таа […]