Ознака: успех

Занимливости

Оваа билка морате да ја имате дома ако сакате успех и задоволство

Привлечниот изглед и необичната структура на оваа повеќегодишна билка е многу прилагодлива и издржлива, што е многу вредна за уредување на современите затворски простори во кои голем број на собни […]

Сцена

Цеца со нов рекорд на кој многу европски ѕвезди може да и позавидат

Светлана Ражнатовиќ – Цеца постигна нов успех во кариерата кој е вреден за пофалба.Со вакво достигнување не можат да се пофалат ни големите европски имиња од светот на музиката. Таа […]

Живот

Психолозите советуваат: Пофалете ги децата за вложениот труд, не за интелигенцијата

Новото истражување покажало дека децата кои често добиваат пофалби за нивната интелигенција, почесто мамат на тестови.Истражувањето се ослонува на студијата на Карол Двек, кој 40 години го проучувал детското однесување […]

Живот

Гладувањето- тајна на успехот на милијардерите

Ако тридневно гладување звучи како некое средновековно средство за мачење, тогаш не сте слушнале за т.н. „биохакерска диета” која ја практикуваат милијардерите од Силициумската долина.Строгите режими на гладување кои понекогаш […]

Живот

Како да се справите со одолговлекувањето на обврските?

Потребата за одолговлекување е природна појава кога се соочуваме со некоја задача, но доколку постојано се препуштаме на таа навика, таа буквално ќе нѝ го краде времето, мирот и здравјето.Одолговлекувањето […]

Хороскоп

САКАТЕ НАПРЕДОК НА РАБОТНОТО МЕСТО: Хороскопот ви открива ТАЕН РЕЦЕПТ за УСПЕХ!

Погледнете што ве советуваат ѕвездите како во работата да бидете успешни во оваа година…Секој си поставува различни цели кои настојува да ги оствари.Успехот зависи од посветеноста,истрајноста,трудот и работата.Корисни совети се […]

Вести

Светска банка, експертите и медиумите од регионот со признание за позициите на Македонија на Дуинг бизнис, само на СДСМ му пречи успехот

Македонија е повторно еден од водечките реформатори во светот. Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ постигнува економски резултати кои не остануваат незабележани во глобални рамки. Светска банка во својот последен „Дуинг бизнис“ […]