Ознака: утре и задутре

Македонија

Без струја утре и задутре делови од овие скопски населби…

Заради технички зафати во електродистрибутивната мрежа утре без струја ќе бидат делови од Центар, Ѓорче Петров, Зелениково и Бутел. Од 12:30 до 15 часот без електрична енергија ќе останат корисниците […]

Вести Македонија

Уште утре и задутре дожд, потоа повторно топло време

Променливо облачно ќе биде утре, а задутре ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи. Потоа како што најавуваат метеоролозите се очекува стабилизирање на временската состојба со пораст на температурите. […]