Ознака: утре наутро

Живот

Утре наутро посебен сообраќаен режим во дел од Скопје

Утре (25.06.) поради најавен протест на група граѓани со блокирање нa крстосница на булеварот “Србија“ со булеварот “Борис Трајковски“во времето од 07:00 часот сообраќајот ќе биде пренасочен по локален пат […]

Вести Македонија

Вонредна временска прогноза-Циклонот Давид ќе услови снежно невреме, предупредува Славчо Попоски

Силниот циклон ДАВИД кој во среда и во четврток ќе ја зафати нашата држава ќе услови ПОИНТЕНЗИВНИ врнежи од снег кој понекаде на пониските места ќе ја зголемат снежната покривка […]