Ознака: утре нестабилно

Вести Македонија

Утре нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи утре времето ќе биде променливо облaчно и нестабилно, околу пладне и попладне со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма […]