Ознака: утре

Живот

Утре е Митровден, ова никако не смеете да го сторите!

Православната црква утре го слави Светиот великомаченик Димитрија, во народот познат како Митровден. Ова е празник кој има фиксен датум, секогаш паѓа на 8 ноември. Именден празнуваат: Димитрија, Митре, Димо, […]

Македонија

Утре без струја ќе останат овие скопски општини

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од општините Чучер Сандево, Сарај, Бутел, Зелениково и Студеничани. Како што соопшти РЦУК Скопје, утре без […]

Македонија

Без струја утре ќе останат делови од овие скопски општини

Без електрична енергија утре ќе бидат корисниците од дел од општините Кисела Вода, Карпош, Центар и Гази Баба. Како што соопшти Центарот за управување со кризи, во периодот од 08:00 […]

Вести Македонија

Без струја утре ќе останат делови од неколку скопски општини

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека на ден 05.11.2019 година (вторник) се планирани неколку технички зафати во електро-системот во Град Скопје. Без електрична енергија ќе останат делови од […]

Македонија

Без струја утре ќе останат делови од неколку скопски општини, еве кои

Поради планирани следните технички зафати во електро-системот на Град Скопје без електрична енергија ќе останат делови од општините Карпош, Сопиште и Петровец. Во периодот од 09:00 до 12:00 часот без […]

Вести Македонија

Важна информација: Утре изменет сообраќаен режим поради „Скопје на точак 2019″

Посебен режим на сообраќајот ќе биде воведен утре во Скопје поради велосипедската трка „Скопје на точак 2019″. Трката почнува во 11.00 часот, а трасата на движење на учесниците со велосипед […]

Македонија

Утре е неработен ден за католиците: 1 ноември, празник на сите светци

Празникот на сите светци 1 ноември (петок), ќе биде неработен за граѓаните од католичка вероисповед во Република Северна Македонија. Министерството за труд и социјална политика соопштува дека одлуката е согласно […]

Македонија

Утре без струја ќе останат делови од неколку скопски општини

Без електрична енергија утре ќе бидат дел од корисниците од село Арачиново, од општина Илинден, од селата Јурумлери и Стајковци во општина Гази Баба и дел од корисниците од општините […]

Македонија

Без струја утре ќе останат делови од повеќе скопски општини

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека утре (среда) се планирани поголем број технички зафати во електро-системот на Град Скопје. Без електрична енергија ќе останат делови од неколку скопски општини. • […]

Вести Македонија

Пендаровски утре во официјална посета на Албанија, ќе се сретне со Мета и Рама

Претседателот на државава, Стево Пендаровски утре ќе престојува во официјална посета на Република Албанија. Тоа е прва официјална посета на претседателот Пендаровски на Албанија. Пендаровски во Тирана ќе се обрати […]