Ознака: утре

Македонија

Проверете дали сте меѓу тие кои утре ќе останат без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, без електрична енергија утре ќе останат делови од неколку скопски општини. • Во време од 08.30 до […]

Живот

Утре ЈСП ќе вози без пари

По повод манифестацијата „Бела ноќ“, граѓаните утре ќе можат да го користат јавниот превоз бесплатно, информираат од Јавното сообраќајно претпријатие – ЈСП. Бесплатниот превоз, како што појснуваат оттаму, ќе важи […]

Живот

Проверете дали сте меѓу тие кои утре ќе останат без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД информираат дека утре се планирани следните технички зафати во електро-системот во Град Скопје: -во периодот од 04:00-06:00 часот корисниците од селата: Стајковци (општина Г.Баба), Арачиново (општина […]

Вести Македонија

Денес попладне и утре нестабилно со над 20 литри дожд и грмежи

За денес попладне и утре метеоролозите најавуваат нестабилно време со повремени врнежи од дожд. На места тие ќе надминат и 20 литри на метар квадратен. Под влијание на влажен бран од Медитеранот, времето денес попладне […]

Живот

Проверете дали утре ќе имате струја

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од општините Чучер Сандево, Шуто Оризари, Карпош и Гази Баба. Од РЦУК Скопје информираат дека утре […]

Живот

Утре е голем празник, Рождество на Пресвета Богородица – Мала Богородица

Рождество на Пресвета Богородица (познат и како Мала Богородица) е еден од најголемите празници на Православната Црква. Црквата го востановила овој празник поради посебното значење што го има пресвета Богородица, […]