Ознака: утре

Вести Македонија

Статусот на останатите обвинители во СЈО ќе се регулира утре

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева веќе е разрешена, сега останува да се регулира статусот на другите јавни обвинители во Специјалното јавно обвинителство, бидејќи согласно законот нивниот мандат не може да […]

Македонија

Седницата за разрешување на Јанева – утре

Претседателот на Сoбранието, Талат Џафери за утре во 13:00 часот ја закажа пленарната седница со единствена точка на дневен ред – разрешување на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која е во […]

Македонија

Утре автобусите на ЈСП ќе сообраќаат по неделен возен ред

Поради неработниот ден по повод државниот празник 8 Септември – Ден на независноста, утре автобусите од јавниот градски превоз ќе сообраќаат по неделен возен ред, информира ЈСП Скопје. -Жичницата на […]

Македонија

Со голема забава Зоолошката градина утре ќе го одбележи 93 -тиот роденден

Посетителите кои утре ќе дојдат во Зоолошката градина во Скопје на одбележувањето на нејзиниот 93 -ти роденден ги очекуваат забава со детски песни, театарска претстава, Дизни маскоти и други изненадувања. […]

Живот

Утре е Успение на Пресвета Богородица или Голема Богородица, не треба да се работи ништо

Православната црква на 28 август го празнува земниот крај на Пресвета Богородица и нејзината смрт ја нарекува “Успение“ – раскошен термин кој во себе ги соединува сонот, блаженството, мирот, спокојството […]

Живот

Автобусите на ЈСП утре ќе сообраќаат по неделен возен ред

Возилата од јавниот превоз утре поради верскиот празник Успение на Пресвета Богородица (Голема Богородица) ќе сообраќаат по неделен возен ред, соопшти ЈСП-Скопје. По делничен возен ред ќе сообраќаат само возилата […]