Ознака: утро

Здравје

Што е подобро да пиеме наутро – кафе или чај? Експертите имаат конечен одговор

Иако поборниците на кето диетата ја практикуваат оваа навика, д-р Руш вели дека тоа дефинитивно не е здраво. Утринската рутина и малите навики кои што ги имаме сите ние се […]

Здравје

Најмоќна комбинација за имунитет: Испијте го ова наутро на празен стомак и заборавете што значи болест

Имунолошкиот систем е загрозен од бројни фактори како стрес, недостиг на сон, лоша и неурамнотежена исхрана, вируси, бактерии… Поради сето тоа, на имунитетот му е неопходна константна дополнителна грижа за […]

Живот

Шест важни совети: Како да станете рано, а да не се чувствувате лошо?

Станувате рано и цел ден сте уморни и нерасположени? Или легнувате многу доцна, па не можете да се наспиете доволно? Ако одговорите со ДА, ова се вистински совети за вас: […]

Занимливости

Ова е причината зошто алармите се одложуваат за 9 минути наместо за 10

Утринските часови се тешки кота треба рано да се пробудите, но со одлагање на алармот, нештата стануваат поприфатливи. Со притискање на копчето, си дозволувате да си поспиете уште 9 минути […]

Живот

Направете го утринското кафе на овој начин: Излечете ја тироидната жлезда, анемијата и болките во коските!

Пред да се препуштите на општата паника и да ги дадете сите пари за да ги испразните рафтовите непотребно, имајте го на ум овој список. Дали знаевте дека постои пијалок […]