Ознака: УХМР најавува

Вести Македонија

Од средината на работната недела УХМР најавува нов пеколен бран

Сончево време со постепен пораст на температурата, најавува УХМР од вторник. По утрешниот ден со максимални 34 степени, следува зголемување на температурата до 39 степени, особено кон крајот на неделата. УВ […]