Ознака: УХМР

Вести

Вонредна временска прогноза!

Кон крајот на денот, во северозападните делови ќе има услови за краткотраен дожд.Во понеделник и вторник ќе преовладува променливо облачно време, попладне нестабилно со пороен дожд и грмежи, а дневната […]

Вести

Утре не очекуваат поројни ДОЖДОВИ и температурен ШОК

Под влијание на влажна, нестабилна воздушна маса, утре попладне нè очекува силно невреме.Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, на повеќе места ќе има нестабилна облачност, пороен дожд и […]

Вести

Предупредување од УХМР: Попладне невреме, громотевици и град

Управата за хидромотелеоролошки работи (УХМР) денеска соопшти дека во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, локално и во форма на невреме […]