Ознака: ученик

Црна хроника

Во населба Ченто се степале наставник и ученик

Физичка пресметка помеѓу 15-годишен ученик и наставник се случила завчера попладне во училиште на улицата Фуштанска во Скопје по претходна расправија, соопшти МВР. Случајот во полиција го пријавил Х.Ф.(43) од […]

Вести Свет

Ученик со нож повредил еден наставник и тројца вработени во училиште во Осло

Како што соопшти норвешката полиција, утрово ученик во основно училиште во кое учат деца на возраст од 6 до 13 години, во главниот град на Норвешка повредил еден наставник и […]

Занимливости

Овој ученик со својот одговор на тестот по математика го изнасмеа цел Балкан

Благодарејки на креативниот одговор даден на тестот по математика, еден ученик „ги запали“ социјалните мрежи.Пoмеѓу корисниците на Фејсбук страницата „Дневна доза просечен Далматинец“ предизвика многу коментари и смеење. – Знаеш […]

Балкан

Ученик ѝ удрил шамар на наставничка: Причината е бизарна!

Ученик од техничката школа во Младеновац, В.П. (16), вчера ја удрил професорката за време на наставата.Како што пренесе српски „Телеграф“, директорот на школото Снежана Благојевиќ, вели дека професорката им рекла […]

Видео

Професор шокираше со својата реакција откако видел дека еден од неговите ученици заспал на час

Видеото кое ќе ве насмее до солзи прикажува професор кој превзема драстични мерки кога некој ученик му спие на предавањето.Ова се случило во едно американско училиште кога професорот земал против-пожарен апарат и […]