Ознака: УЧК

Балкан

Судење на УЧК: Дали Хашим Тачи ќе биде одговорен за случајот жолтата куќа!?

Судење на УЧК: Дали Хашим Тачи ќе биде одговорен за случајот жолтата куќа!? Случајот „жолта куќа“ најверојатно нема да биде во обвинението против Тачи, но ќе преовладуваат злосторствата врз Албанците […]

Вести

ДУИ ги објави имињата на министрите со кои ќе влезе во влада со СДСМ

ДУИ ги објави имињата на министрите со кои ќе влезе во влада со СДСМ Али Ахмети по денешната седница на партискиот Централниот Совет на ДУИ ги соопшти имињата на министрите […]

Избор на уредникот

ВО УЧК ВРИЕ: Се закануваат со повторување на 1998 и 1999 година!

Два настаниот ги разбрануваа страстите кај ветераните на УЧК во последните два дена. Претседателот на организацијата на воените ветерани на УЧК, Хисни Гуцати, побара од премиерот на Косово, Авдулах Хоти, […]

Вести

Разрешен е Зибери поради злоупотреба на функцијата во политички цели, ДУИ обвини за политичка одмазда

Разрешен е Зибери поради злоупотреба на функцијата во политички цели, ДУИ обвини за политичка одмазда Па ова мора да е првиот, историски првиот Албанец од ДУИ кој некогаш бил сменет […]

Вести

ДУИ: Да се обединeме за првиот Албанец премиер!

Изјава за медиумите на преставникот на Демократската Унија за Интеграција, Арбер Адеми, кој е министер за образование и наука во Владата формирана од Зоран Заев. Во продолжение следува интегрален текст […]

Вести

ДУИ: Етничкиот македонски монопол врз моќта заврши, одиме со Албанец за премиер

Центарот за комуникации со јавност на ДУИ лиферуваше текст, образложение зошто Албанец треба да биде премиер: Секогаш беше фактичка ситуација дека Премиерот на земјава ќе биде од кандидатите на СДСМ […]

Вести

Лазим Дестани веројатен албански кандидат за Премиер на државава

Лазим Дестани веројатен албански кандидат за Премиер на државава Лазим Дестани (на сликата десно) е веројатниот кандидат за премиер. Агенцијата ИНА јави за идејата кандидатот да дошол од бизнис сферата, […]

Вести

АРТАН ГРУБИ САМОУВЕРЕНО: СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ НЕРВОЗНИ ЗАШТО ЗНААТ ДЕКА ТОА ШТО ДУИ ЌЕ НАУМИ – ТОА И РЕАЛИЗИРА

АРТАН ГРУБИ САМОУВЕРЕНО: СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ НЕРВОЗНИ ЗАШТО ЗНААТ ДЕКА ТОА ШТО ДУИ ЌЕ НАУМИ – ТОА И РЕАЛИЗИРА Во интервју во Дневникот на „Сител“, Артан Груби одговори на реакциите на […]

Вести

Али Ахмети и денеска ја продолжи кампањата за Албанец премиер

Али Ахмети и денеска ја продолжи кампањата за Албанец премиер Имено тој објави денеска видео во кое ја објаснува потребата за еднаквост на Албанците. Која ќе ја постигнеле ако имаат […]

Вести

Али Ахмети најавува премиер Албанец

Али Ахмети најавува премиер Албанец Целта на Демократската унија за интеграција според објавеното на Фејсбук профилот на Али Ахмети е премиер Албанец. „Дозволете заеднички да ја дефинираме нашата следна цел […]

Вести

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК “Во името на Здружението “Прилепски бранители” и од мое лично име, најостро го осудуваме гестот на министерката […]