Ознака: УЧК

Вести

Лазим Дестани веројатен албански кандидат за Премиер на државава

Лазим Дестани веројатен албански кандидат за Премиер на државава Лазим Дестани (на сликата десно) е веројатниот кандидат за премиер. Агенцијата ИНА јави за идејата кандидатот да дошол од бизнис сферата, […]

Вести

АРТАН ГРУБИ САМОУВЕРЕНО: СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ НЕРВОЗНИ ЗАШТО ЗНААТ ДЕКА ТОА ШТО ДУИ ЌЕ НАУМИ – ТОА И РЕАЛИЗИРА

АРТАН ГРУБИ САМОУВЕРЕНО: СДСМ И ВМРО-ДПМНЕ СЕ НЕРВОЗНИ ЗАШТО ЗНААТ ДЕКА ТОА ШТО ДУИ ЌЕ НАУМИ – ТОА И РЕАЛИЗИРА Во интервју во Дневникот на „Сител“, Артан Груби одговори на реакциите на […]

Вести

Али Ахмети и денеска ја продолжи кампањата за Албанец премиер

Али Ахмети и денеска ја продолжи кампањата за Албанец премиер Имено тој објави денеска видео во кое ја објаснува потребата за еднаквост на Албанците. Која ќе ја постигнеле ако имаат […]

Вести

Али Ахмети најавува премиер Албанец

Али Ахмети најавува премиер Албанец Целта на Демократската унија за интеграција според објавеното на Фејсбук профилот на Али Ахмети е премиер Албанец. „Дозволете заеднички да ја дефинираме нашата следна цел […]

Вести

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК

Бранителите од Прилеп до Шекеринска: Гинeвмe за Македонија, а ти го величаш УЧК “Во името на Здружението “Прилепски бранители” и од мое лично име, најостро го осудуваме гестот на министерката […]

Избор на уредникот

„Имав само 21 години, кога во 2001 година застанав да ја бранам татковината, денес осеќам дека сум се борел за две шаки лајна“!

„Имав само 21 години, кога во 2001 година застанав да ја бранам татковината, денес осеќам дека сум се борел за две шаки лајна“! Имав само 21 години, кога во 2001 […]

Избор на уредникот

Артан Груби: „УЧК ја води владата на Република Македонија“

Артан Груби: „УЧК ја води владата на Република Македонија“ Си реков да ве потсетиме. Вакво потценување, под*бавање и тоа јавно од страна на Груби ретко се гледа. Си ги измачка […]