Ознака: УЧК

Видео Историја

Необјавено видео од 2001 год: Како се бранеше со ЛАВОВИТЕ Македонија?

Koнфликтoт од 2001 во Македонија е прилично котроверзна тема. Ова видео досега го имаат погледнато само малкумина, а е чувано во тајност цели 15 години. На овој јутјуб канал пред […]

Вести

Османи за ТВ21: Од утре, Талат Џафери може да ги води седниците на албански јазик во Собрание

Во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, вицепремиерот Бујар Османи за ТВ21 вели дека од утре спикерот Талат Џафери седниците кои се одржуваат во Собранието може да […]

Видео

Стојанче Ангелов се цементираше на позицијата ЦИРКУЗАНТ НА ВЕКОТ

Просто не е за верување, но имаме видео. Стојанче Ангелов се цементираше на позицијата ЦИРКУЗАНТ НА ВЕКОТ. Имено, човекот кој е УЧК ја преименува од терористичка организација во регуларна војска, кој […]

Вести Македонија

Над 1400 коментари на САМО ВИСТИНА, Филип вс. Стојанче

Еве мала анализа на коментарите, кои како река течат од сите страни по повод вечерашниот дуел на САМО ВИСТИНА помеѓу Филип Петровски и Стојанче Ангелов. Очигледно дека „генералот“ ги изиритира […]

Вести Македонија

Стојанче прв почна со говор на омраза на јавна сцена кога велеше “Немој да си играте. Ќе падне крв ако го уапсите Заев”

Стојанче прв почна со говор на омраза на јавна сцена кога велеше “Немој да си играте. Ќе падне крв ако го уапсите Заев”… Ова како коментар се појави на социјалните […]

Вести

Отворено писмо од Војводи по повод дивеењето на Балисти – Шкендија

Почитувани граѓани на Република Македонија, тетовчани, медиуми и новинари. За нештата да бидат појасни и да се дознае целата вистина ве замолуваме сите да го споделите ова наше последно соопштение […]

Избор на уредникот

Видео: Соживотот во Тетово пуштен на најјако

За жал ова е европско Тетово. Со пароли како „каурски пи*чки“, „уби каура“ и „македонско девојче ку*виче големо“ се протестираше и скандираше низ градов. Се разбира ударни беа паролите „Илирида“ […]