Ознака: уште двајца

Свет

Починаа уште двајца, бројот на загинати во масакрот во Ел Пасо се зголеми на 22

Бројот на загинати во масакрот во американскиот град Ел Пасо, Тексас, од вчера се искачи на 22, откако две повредени лица им подлегнаа на повредите. Д-р Стивен Флаерти од Медицинскиот […]

Живот

Во критична состојба уште двајца заболени од грип

– Уште двајца пациенти заболени од грип се во критична состојба и се на апарат за механичка вентилација. Се надевам дека нема да има дополнително влошување на нивната здравствена состојба, […]

Македонија

Во критична состојба се уште двајца од автобусот што се преврете кај Ласкарци

Уште двајца од повредените патници од автобусот кој се преврте кај Ласкарци се уште се во критична состојба. Седуммина од повредените се хоспитализирани во ГОБ “8 Септември“, а четворица се […]

Македонија

Синоќа оперирани двајца политрауматизирани пациенти од автобусот, едниот во доста лоша состојба

– Четворица од пациентите хоспитализирани на скопските клиники се во тешка состојба, а двајца се вклучени на респираторни машини. Имаат повреди на главата, но во моментов не е потребна операција. […]