Ознака: факултети

Живот

Чудо од дете: Има осум години, а студира на три факултети

Лорен Симон има осум години и е студент на три престижни универзитети во Холандија и Белгија, со што ја освои титулата најпаметно момче во Европа. Наизглед типичното осумгодишно дете има […]

Вести

Ова е „планот за живот“ на СДСМ: Затворање на факултети, бркање на студенти и професори на улица

СДСМ  како партија заедно со нејзините членови покрај тоа што е позната дека верува „брда и долини“ за да им се додвори на гласачите а потоа ништо од тоа не […]

Вести

Фрчковски ја обелодени стратегијата на СДСМ: Затворање на факултети, бркање на професори, распуштање на судство…

Љубомир Фрчковски од Социјалндемократскиот сојуз вчера истакна дека доколку СДСМ дојде на власт она што треба да се направи се две важни работи.Прво да се распушти судството и да се […]