Ознака: факултет

Балкан

Експлозија и пожар на факултет во Белград

На Технолошко-металуршкиот факултет во Белград синоќа се случи експлозија и изби пожар, нема повредени, но причинета е голема материјална штета. Факултетот од утрово нормално работи и нема опасност од испарување, […]

Избор на уредникот

Се запишале на факултет во Охрид, а факултетот не постои

Четириест и седум студенти кои се запишаа на Универзитетот за информатички технологии „Свети Апостол Павле” во Охрид, извисија. На дваесетина дена пред почетокот на студенската година, идните академски граѓани дознаа […]

Сцена

До сега не сте го знаеле ова за Цеца: Еве што родителите никогаш не ѝ простиле!

Светлана Цеца Ражнатовиќ, која  за викендот одржа фантастичен концерт во  Нови  Сад, открила  дека една работа  родителите никако  не можеле да ѝ ја простат.„Сакав да студирам психологија. Бев и на […]

Живот

Софија добива над 100 евра од час за сексуални услуги: „Добивам чудни барања, но обично…“

Го мразам зборот проститутка – кога мислиш на проституција помислуваш на некој од улица кој предизвикува гадење. Јас тоа не сум: студирам, волонтирам, не се дрогирам. Нормална личност сум, зборува […]

Вицотека

На факултет за теологија идни попови полагаат испит…

На факултет за теологија идни попови полагаат испит. Излегува еден од испит и колегата го прашува: – Што полагаше? – Крштевка… – И што направи?На факултет за теологија идни попови […]

Сцена

Нему никој не му е рамен на естрадата: Еве кој пејач завршил дури 3 факултети!

Иако  одлучиле животот да го посветат на музиката, многу естрадни уметници сепак сакале своето образование да го доведат до највисоко ниво и  да станат академски граѓани.Неда Украден е дипломиран правник […]

Видео

Професор рекол: „Погоди ја корпата“ и стана најголемата фаца на факултет!

Вини Форте е официјално најголема фаца на својот факултет.Вини се кладел со професорот, дека доколку ја погоди корпата на другата страна на амфитеатарот, сите студенти ќе добијат пролазна оцена на […]