Ознака: Фалкао – трансфер

Меѓународен фудбал

Венгер: Имаме пари за Фалкао!

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал, французинот Арсен Венгер, изјави дека клубот би можел да го доведе во своите редови колумбискиот интернационалец од редовите на Атлетико Мадрид, Радамел Фалкао, но, со […]