Ознака: фантомски гласачи

Вести

Груевски: Како народот да им верува на СДСМ по аферата со фантомски гласачи

Државната изборна комисија го објави конечниот список на гласачи во кој бројот на гласачите се зголемува за пет илјади. Каде се сега фантомските гласови кои во изминатава една година СДСМ […]

Вести

Новакоски: Со заклучување на списокот паднаа во вода шпекулациите за фантомски гласачи

На 11 декември право да гласаат ќе имаат 1 милион и 780 илјади граѓани од кои 230 илјади се ставени на посебниот избирачки список. За нив државната изборна комисија смета […]

Вести

Сајковски: Апсурдни беа тврдењата за фантомски гласачи

Апсурдни беа тврдењата за фантомските гласачи, изјави поранешниот член на ДИК Влатко Сајковски, како коментар по заклучувањето на избирачкиот список од страна на ДИК, за изборите закажани на 11-ти декември.-Апсурдни […]

Вести

Рамадани во очај пред аргументите на Петровски: „Албанците отсекогаш биле помалку од 20 проценти!“

Недостигот на валидни аргументи со кои ќе ги поткрепат обвинувањата кои две години се испраќаат на адреса на ВМРО-ДПМНЕ, ги сведе соросоидните медиуми да форсираат човек кој го напушти пропагирањето […]

Вести

Ванковска: „Двете постари ќерки ми се „фантомски“ гласачи, а најмалата не е!

Државната изборна комисија на својата веб-страница денеска го објави списокот на граѓани за кои има несовпаѓање на податоците кои беа предмет на проверки во Избирачкиот список.По однос податоците, реагираше професорката Билјана Ванковска, […]

Вести

Груевски: Сега ќе се види колку обвинувањата од опозицијата за фантомски гласачи биле реални

На тема прочистување на избирачкиот список, изјава даде и лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. Рече дека сега ќе се види колку обвинувањата од опозицијата за фантомски гласачи биле реални.-Прво го […]

Вести

Од лажењето за 500.000, СДСМ призна дека треба да се изврши проверка на околу 39.000 гласачи

Според она за што денеска се договорија четирите политички партии во однос на избирачкиот список, дополнителна проверка ќе подлежат само 39.502 гласачи.Ова во целост го обезличува тврдењето на СДСМ за […]

Вести

Петровски: Зошто никој не се прашува дека политичката криза е измислена?

Филип Петровски вечерва е гостин во емисијата „Јади бурек“ на Јанко Илковски и даде свој коментар за скорешните случувања во Македонија.„ВМРО сака да има избори, ВМРО сака да добие поддршка […]