Ознака: фарбање

Вести

На Велики четврток се фарбаат јајца, овие работи треба да ги знаете и почитувате

Задутре е Велики четврток, ден кога се фарбаат велигденските јајца. Главен обичај што се изведува на овој ден и со посебно внимание е вапцувањето на велигденските јајца. Според обичајот најпрвин […]

Занимливости

Се појавуваат кристали на нив – Офарбајте Велигденски јајца со вино

Се појавуваат кристали на нив – Офарбајте Велигденски јајца со вино Офарбајте си велигденски јајца за Големиот празник Велигден со помош на црвено вино. Супер идеја за да имате супер […]

Занимливости

Израдувајте ги најмладите: Интересна идеја за весели велигденски јајца

Се ближи Велигден и Велики четврток – денот кога обично домаќинките подготвуваат јајца. Ако се уште не сте смислиле како да ги украсите велигденските јајца, еве една идеја. Овие велигденски […]

Вести

Офарбана и општина Аеродром, после фарбањето на Култура

„Падна“ и втората институција. Непознати сторители ја офарбале и општина Аеродром. Претходно беше офарбана зградата на министерството за Култура…А да се потсетиме како изгледа и зградата на министерството за Култура. 

Вести

Ноќеска офарбано Министерството за Култура

Млади за Македонија објавија фотографија и текст на својата фан страна. Ноќеска е офарбано Министерството за Култура. И тоа во црвено жолта боја… Денес не умре Македонија, денес се роди црвено-жолтиот […]

Живот

Тест од 10 секунди кој открива дали смеете да ја фарбате вашата коса

Многу фактори влијаат на крајниот резултат на фарбањето на косата, но еден е клучен – косата мора да биде здрава за таа да изгледа добро. Доколку ја фарбате косата во […]