Ознака: фармерки

Мода

Истражувањето докажа дека во одредени години од животот не треба да носиме фармерки!

Тоа што со сигурност го имаме во гардероберот се фармерките. Ова парче облека не ни е без причина едно од омилените – многу се практични и одлично се вклопуваат во […]

Мода

Објавила фотографија од своите фармерки од различни брендови и ја покажала вистината за модната индустрија

Многу е тешко да се пронајде модел и големина на панталони кои нѝ одговараат, но 18-годишната Клои Мартин одлучила да нѝ помогне во тоа. “Се спремав за излегување и сакав […]

Мода

Новите фармерки шокираа едни, а други побрзале да ги купат

Британскиот бренд “Boohoo” повторно пушти во продажба необично модно парче. По превртените фармерки и бодито со предна танга, дојдоа на ред тесните тексас фармерки кои имаат заден патент. Иако многумина […]

Мода

Како да ги носите тексас парчињата во сезоната што доаѓа?

Кога станува збор за трендовите, време е за обнова. Ако сакате однапред да знаете кои ќе бидат трендовите за претстојната сезона овие совети ќе ви помогнат. Тексасот е материјал кој […]

Мода

Како да ги носите тексас парчињата во сезоната што доаѓа?

1. Комбинација на стилови Комбинирањето на стилови секогаш е возможно кога станува збор за тексасот. Оваа комбинација потсетува на работничка униформа и можете да ја споите со многу видови тексас […]

Мода

Лудило: Светот полуде по овие фармерки кои вие никогаш не би ги облекле

Со овие фармерки изгледате како бездомник, а чинат многу повеќе од тоа што сте подготвени да платите за нив. Низа коментари има од корисниците на друштвените мрежи за новиот тренд […]

Занимливости

Нарачала фармерки од интернет, а во џебот нашла непријатно изненадување

Кристина Еванс со години купивала и порачувала работи од Интернет, но неодамна и се случило едно непријатно изненадување кое едноставно не  можела да го толерира.Кристина Еванс со години купивала и […]