Ознака: Фатиме Фетаи

Вести

МВР со детали, Фетаи лесно повредена во сообраќајката

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи е лесно повредена во сообраќајна несреќа што се случила синоќа околу полноќ во скопската населба Топанско Поле. Фетаи била пренесена во Градската болница „Св. Наум […]

Вести

Ленка Давиткова е судиката што ќе му суди на Милошоски, неговиот татко и Томе Аџиев

Ленка Давиткова е судиката што ќе му суди на Милошоски, неговиот татко и Томе Аџиев Кривичен суд информиораше  дека обвинението против Милошоски, неговиот татко Милош Милошоски, поранешниот претседател на Комисијата […]

Сцена

Кратка фризура и препознатливиот црвен кармин: Фатиме Фетаи со нов имиџ кој одлично ѝ прилега

Поранешната специјална обвинителка Фатиме Фетаи и новинарката Нора Шаќири се блиски пријателки, а тие две велат дека се повеќе како сестри. Деновиве, Фетаи била на гости кај Нора за да […]

Вести

Гаврил Бубевски позитивен на коронавирус, Фатиме Фетаи оди во изолација

Обвинителката Фатиме Фетаи во моментов е во изолација, откако нејзиниот колега Гаврил Бубевски испаднал позитивен на тестот за коронавирус. Претходно, расправата за предметот „Монстум“ беше одложена, а од Основниот кривичен […]

Вести

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубебвски ќе продолжат да го водат предметот „Монструм“

Во Основниот кривичен суд во Скопје денеска треба да се одржи ново рочиште за судењето за петкратното убиство кај Смилковско Езеро на 12 април 2012 година, „Монструм“ на СЈО. Судијата […]

Вести

На покана на владата Ленче и Фатиме славеа заедно со владата: „Од вторник ќе зборуваме за СЈО, денеска славиме“

Обвинителките од СЈО Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи присуствуваа на прославата за 8-ми септември, денот на независноста на Македонија, објавува ТВ 21. Како што рекоа, добиле покана како претставници од […]

Македонија

Фетаи: Не е битно кој ќе гони, битно е тој што се огрешил пред законот да се соочи со последиците

Не е битно дали ќе гони Фатиме, Вилма или некоја трета Костадинка, но е битно тој што се огрешил пред законот да се соочи со последиците од дејствијата коишто ги […]