Ознака: Фатиме Фетаи

Македонија

ДНК на Алил Демири пронајдена во “Омегата“ кај Смилковско Езеро

На денешното рочиште се повикани четири вешти лица, од кои тројца вештаци од Министерството за внатрешни работи. Еден од ДНК профилите откриени во возилото “Опел Омега“ што беше пронајдено по петкратното […]

Издвојуваме

Фатиме Фетаи ќе биде фатална за Никола Тодоров?

После денешното гостување на Само Вистина на поранешниот висок вункционер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров, пак се актуелизираше прашањето за неговото Министерување со двете големи и сериозни Министерства за Здравство и […]

Вести Македонија

Присилно приведување за Груевски побара Фетаи

  Денес обвинителката Фатиме Фетаи побара приведување на екс премиерот Никола Груевски, кој на денешното судење во предметот „Насилство во Општина Центар“ задоцни 20 минути . Фетаи му се обрати на […]

Вести

Фатиме Фетаи не знае да поставува прашања на распитот на сведоци

Обвинителката Фатиме Фетаи се соочува со постојани прекини поради неправилно распрашување и непознавање на процедурите при водење на распитот во случајот на поранешниот градоначалник на Општина Центар Андреј Жерновски. Одбрната во […]

Вести

Се издиша битолскиот „Транспортер“ на СЈО и на Фатиме Фетаи

Со обвинението за случајот „Транспортер“, што специјалното јавно обвинителство (СЈО) го поднесе овој месец, ретерира во однос на бомбастичните најави за откриен тежок криминал во Општина Битола, што беше изнесено […]

Вести

Јанева и Фетаи го прекршија етичкиот кодекс, да се назначи нов обвинител

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски изјави дека Советот вчера одржал седница на која се разгледувала оставката на в-д претседателката на Кривичниот суд Татјана Михајлова.– Двете обвинителки го […]

Вести

Јанева и Фетаи ќе чекаат решение за казна за да решат како да ја платат

Специјалните јавни обвинителки Kатица Јанева и Фатиме Фетаи ќе чекаат да добијат решение за казнување за да решат на кој начин ќе ја платат казната што им е изречена на […]

Вести

Ристовски:Катица Јанева и Фатиме Фетаи продолжуваат да прават циркуз од себе.

Катица Јанева и Фатиме Фетаи продолжуваат да прават циркуз од себе.Јанева и Фетаи со своето непознавање на правото и недоличното однесување се срам за целокупниот правосуден систем во Република Македонија. Правната инфериорност и […]

Вести

Фатиме Фетаи доживува вистинско фијаско во судот

Специјалната обвинителка Фатиме Фатиме нема никакви докази, но инсистира на запирки при својот настап со цел тие да влезат во официјалниот записник, на што на секое споменување ја засмејуваше присутната […]

Вести

Дебакал на СЈО: Приложените докази на Фатиме Фетаи одбиени како неосновани

Класичен дебакл доживеаја Специјалното јавно обвинителство (СЈО) и Фатиме Фетаи денеска во скопскиот Основен суд, откако предложените докази на Фетаи од Судот беа одбиени како неосновани.Како вистински почетник, Фетаи покажа […]

Вести

„Дневник“: Направи ли СЈО кривично дело откривајќи сведок?

За време на последната прес-конференција, на која обвинителките од специјалното јавно обвинителство го образложуваа најновиот случај „Трезор“, според кој четворица осомничени го оштетиле државниот буџет при набавка на опрема, која […]