Ознака: Фатмир Битиќи

Вести

Фатмир Битиќи позитивен на коронавирус

Вицепремиерто за економски прашања Фатмир Битиќи е позитивен на коронавирус. За ова самиот тој на социјалната мрежа Фејсбук информираше и апелираше на задолжително носење на заштитна маска. На денешниот отчет […]