Ознака: фашисти

Издвојуваме

Фашистички пораки од подржувачите на промената на името. МВР не реагираше!

Фашистички пораки од подржувачите на промената на името. МВР не реагираше! Иако Оливер правеше специјални прес конференции на кои се манифестираше силата на полицијата, како и таа дека ќе реагира […]

Вести

За Зоран Заев и Петре Шилегов илјадниците луѓе кои ја бранат државата се бандити и фашисти

Илјадниците луѓе на улиците низ Македонија кои ја бранат државата, се борат за зачувување на унитарноста, јазикот и идентитетот и не ја прифаќаат албанската платформа наметната од Тирана, за Зоран […]

Вести

Петровски до БЕСА – вие сте фашисти!

Во „Отвореното студио“ на ТВ Нова со Љубиша Николовски дебатираa Љубомир Јосифовски пратеник од НСДП, Филип Петровски, поранешен пратеник на ВМРО-ДПМНЕ и Реџеп Мемеди од албанксата партија Беса. Темата бeше […]