Ознака: Фајненшл Тајмс

Свет

„Фајненшл Тајмс“: Ветото на Макрон е поврзано со фундаменталниот проблем на ЕУ

Францускиот претседател Емануел Макрон направи „историска грешка“ со ставањето вето на започнување преговори за членство во ЕУ со Северна Македонија и Албанија, но ова противење на Париз во никој случај […]

Вести

Во ист ден „Гардијан“ и „Фајненшл Тајмс“ со идентични пораки за промена на името

Двата реномирани весници Гардијан и Фајненшл Тајмс во исти ден во своите текстови испратија идентични пораки за разгледувањето на предлозите на Македонија за промена на името. Откако меѓународната пропаганда е се […]