Ознака: февруари

Вести

Првите дози од вакцините против Ковид во земјава ќе стигнат во февруари

Македонија во февруари ги добива првите дози на вакцината Фајзер. Министерството за здравство информираше дека попладнево бил постигнат директен договор со компанијата, а количина што првично ќе биде доставена ќе […]

Вести

Детална временска прогноза за февруари: Еве какво време не очекува до крајот на месецов, особено ќе ве изненади идната недела!

Иако викендов имавме речиси вистински пролетни температури денеска Македонија се разбуди под снег. Долго очекуваната прогноза на метеоролозите за снег и пад на температурите од денеска започна да се остварува, […]

Вести

Годинава пролетта ќе започне во февруари

Крајот на февруари се очекува да донесе повисоки температури кои во последната недела би можело да достигнат и 15 степени.Следува период на променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, […]

Занимливости

Видео: Овој ЧУДЕСЕН ВОДОПАД може да се види само во февруари!

Посетителите на националниот парк Џосемит во САД имаат прилика да присуствуваат на редок феномен кој го прави водопадот посветол.Иако Џосемит го краси преубава природа, овој феномен го прави паркот навистина […]