Ознака: Фелаини – трансфер

Меѓународен фудбал

Фелаини: Ако не се избориме за ЛШ, го напуштам Евертон

Белгискиот интернационалец Маруан Фелаини призна дека ќе може да го напушти тимот на Евертон доколку овој тим не се избори за пласман во Лигата на Шампионите. „Се надевам дека ќе […]