Ознака: Фелипе Мело

Македонски фудбал

Познатиот бразилски фудбалер – вака ги „поздрави“ навивачите на Фенер!

Фелипе Мело, поранешниот фудбалер на Јувентус, Интер, Фиорентина и Галатасарај твитна на својот официјален „Твитер“ профил со поддршка и импресионираност од победата на Вардар во двомечот со Фенербахче. Мело изминативе години […]

Меѓународен фудбал

(Видео) Фелипе Мело одбрани пенал во последната минута!

Во натпревар од 13-тото коло од турската фудбалска лига, Галатасарај победи на гости кај последнопласираниот Елазигспор со 0:1, па се задржа на првото место на табелата.  За освојувањето на инаку […]