Ознака: Фенг шуи

Живот

Фенг шуи совети за да привлечете среќа на најлудата ноќ!

Оваа година не претерувајте со декорирање на празничната трпеза – одлучете се за нешто поедноставно. За само три денови ќе ѝ посакаме добредојде на новата, 2021-ва година. Иако оваа година […]

Uncategorized

Кое е вистинското место за да ја поставите елката и како да украсите – ова се совети по Фенг шуи

Древната кинеска техника за уредување на просторот, Фенг шуи препорачува за време на новогодишните празници домот да ви биде украсен со боите на оганот, за да се привлече таква енергија. […]

Живот

Оваа билка мора да си ја купите за дома, носи среќа и го чува семејството од зло

Фикусот е билка која сите треба да ја имаме дома. Според Фенг Шуи билките се неопходни дома, а фикусот носи радост, среќа и хармонија. Кога е сместен во југоисточниот дел […]

Занимливости

Еве каде треба да стои елката според правилата на Фенг шуи

Древната кинеска техника за уредување на просторот, Фенг шуи препорачува за време на новогодишните празници домот да ви биде украсен со боите на оганот, за да се привлече таква енергија.Токму […]

Занимливости

Ставете ја ОВАА билка пред влезната врата и НОВЧАНИКОТ ќе ви биде ПОЛН пари!

Оваа билка не бара никакво внимание,а освен што носи свежина во секој простор – во куќата носи и богатство.Спрема источните верувања,главен исцелител на негативната енергија во куќата се билките.И не […]

Занимливости

Погледнете како треба да го поставите вашиот кревет според Фенг шуи: Положбата на креветот е мошне важна

Ако во вашата спална водат неколку влезни врати, тоа е ситуација која мора веднаш да ја решите… прошитајте што уште може да влијае на хармонијата во домот и на вашето […]