Ознака: фергусон

Технологија

Фејсбук блокираше опција со што предизвика гнев кај корисниците

Откако се прошири информацијата дека американската полиција ја користи „Геофидија“ за следење на демонстрантите во Фергусон, Мисури и Балтимор, Фејсбук реши да ја укине таа опција на својата социјална мрежа, […]

Меѓународен фудбал

Фергусон: Подобро ќе беше да бранеше Касиљас, Лопез го спаси Реал

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон, изјавил дека за неговиот тим ќе било подобро доколку Икер Касиљас го бранел голот на Реал на реванш осмина финалниот дуел во лигата на […]

Меѓународен фудбал

Фергусон не им се обрати на медиумите

Менаџерот на Манчестер Јунајтед Алекс Фергусон не се појавил пред новинарите по натпреварот со Реал, бидејќи бил „потресен од она што се случило на теренот“. Асистенот на Јунајтед, Мајк Филан […]

Меѓународен фудбал

Гигс не се откажува, го продолжи договорот со Јунајтед

Фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Рајан Гигс, потпишал нов едногодишен договор со „црвените ѓаволи“. Велшанецот на „Олд Трафорд“ ќе остане до јуни 2014 година, што значи дека ќе ја одигра и […]

Меѓународен фудбал

IFFHS: Фергусон најдобар во изминатите 16 години

Институтот за фудбалска историја и статистика (IFFHS), го прогласи менаџерот на Манчестер Јунајтед. Алекс Фергусон, за најдобар светски тренер во периодот 1996-2012 година.Фергусон со својата екипа, меѓудругото, освои две титули […]

Меѓународен фудбал

ФА го суспендираше Фергусон

На тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед му се заканува суспензија од страна на Фудбалската асоцијација на Англија поради критиката на судијата на мечот со Њукасл. Алекс Фергусон со неколку […]

Меѓународен фудбал

Фергусон: Искрено не знаев за Миху

Говорејќи околу напаѓачката сензација што ја одбележа Премиер Лигата, Алекс Фергусон потенцира дека до летниот преоден-трансфер период не знаел воопшто за шпанецот Миху. Фудбалерот кој минатата сезона го носеше дресот […]

Меѓународен фудбал

Фергусон за дуелот со Реал: Морам да нарачам некое добро вино!

Искусниот Алекс Фергусон повторно ќе се сретне со Кристиано Роналдо и со тренерот со кој имаше одличен однос во Англија. Без оглед на тоа што неговиот тим го доби најтешкиот […]

Меѓународен фудбал

Фергусон: Меси и Роналдо заедно се најдобри

За Шкотланѓанецот не постои ништо што би можело да донесе предност на едниот или другиот. Тренерот на екипата на Манчестер Јунајтед вели дека во оваа епоха не постои апсолутно најдобар […]

Меѓународен фудбал

Ферги: Не купувам во јануари

Шкотланѓанецот ја одби можноста Манчестер Јунајтед да биде активен на трансфер-пазарот во јануари, а Ван Перси го спореди со Кантона. Фергусон изјави дека јануари не е вистинско време за трансфери. […]